Jak se připravit na těhotenské focení
a BOUDOIR


Co s sebou:
Často přijdou klientky i s kufrem :-) Nebojte se a vezměte vše, co vás napadne. Vše určitě neprostřídáme, ale vybereme nejvhodnější varianty.

Oblečení:
Hodí vše, v čem se cítíte pohodlně a přitom smyslně. Osobně mám nejraději vytahané svetry, které se dají spustit přes jedno rameno, košile apod.
V dnešní době frčí obleky a pánský styl, saka apod.  
Určitě si vezměte s sebou nejméně dvě barvy spodního prádla a pokud vlastníte a chcete, vezměte např. nějakou smyslnější košilku i korzet, podvazky apod. Vhodné jsou podprsenky bez ramínek, které určitě využijeme. Vše v čem se chcete a budete fotit, záleží jen a jen na vás. Nebudu vás nutit do odhalenějších fotek, pokud o to nestojíte :-)
Těhulky... i když své oblíbené džíny nedopnete, přesto vemte s sebou (třeba i obří partnerovy). Je škoda celou hodinu fotit v jedněch legínách a na fotce ani nejsou moc vzhledné. V atelieru mám pro těhulky spoustu oblečení k zapůjčení.
Oblečení, ve kterém přijdete do atelieru volte raději volnější. Nevhodné jsou upnuté džíny, tílka, páskové boty, těhotenské legíny... apod. které udělají otlaky. Než otlaky zmizí trvá to pár desítek minut!!!
Už u líčení si povolte, nebo rozepněte podprsenku, event.knoflík u kalhot :)

Boty:
Na Boudoir nezapomeňte ani na botky. Vysoké podpatky jsou pro tuto příležitost super (prosím absolutně čisté podrážky). Budeme fotit ale i bosky. Proto pozor na pěknou manikuru, pedikuru :-)
I na těhu focení například k obleku jsou boty patřičné.

Fajn jsou i doplňky - korále, perly, výrazné naušnice, náramky ...
Pokud nic takového nevlastníte, v atelieru mám k Boudoir i nějaké oblečení a boty k zapůjčení. Přibalte také tělové mléko a před focením se s ním natřete.

Make-up:
Správný make-up je jednou z nejdůležitějších částí focení, proto doporučuji make-up od vizážistky, která vlastní certifikát na FOTOMAKEUP, ráda vám nějakou doporučím.

Ke skvělé vizáži patří samozřejmě také účes a návštěva kadeřníka je jen na vás. Vhodnější jsou volně rozpuštěné vlasy, se kterými máme více možností než s "drdolem" :)

Boudoir party:
Rozhodly jste se s kamarádkami do toho jít všechny? Pak vám budu věnovat celé dopoledne, vizážistka, případně kadeřnice budou přítomny v atelieru a ještě každá dostanete slevu ;-) Po domluvě od 3 focených osob.

Úprava fotografií:
V ceně úprav jsou pokročilejší retuše než např. u rodinného focení - kontrast, zabarvení, ořez, apod.stejně jako retuše pleti (pupínky, flíčky, drobné vrásky apod.) Rozsáhlé retuše jako např.úprava oblečení, zeštíhlování, odstraňování "druhé brady", přebarvování odrostů, opalování, měnění barvy laku na nehtech apod. jsou prací profesionálních grafiků, event.kadeřníků, manikérek ... nikoliv fotografa :)