Jak se připravit na focení BOUDOIR


Co s sebou:
Často přijdou klientky i s kufrem :-) Nebojte se a vezměte vše, co vás napadne. Vše určitě neprostřídáme, ale vybereme nejvhodnější varianty.

Oblečení:
Hodí vše, v čem se cítíte pohodlně a přitom smyslně. Osobně mám nejraději vytahané svetry, které se dají spustit přes jedno rameno, košile apod. Určitě si vezměte s sebou alespoň dvě barvy spodního prádla a pokud vlastníte a chcete, vezměte např. nějakou smyslnější košilku i korzet, podvazky apod. Vše v čem se chcete a budete fotit, záleží jen a jen na vás. Nebudu vás nutit do odhalenějších fotek, pokud o to nestojíte :-)
Oblečení, ve kterém přijdete do atelieru volte raději volnější. Nevhodné jsou upnuté džíny, tílka, páskové boty... apod. které udělají otlaky. Než otlaky zmizí trvá to pár desítek minut!!!
Už u líčení si povolte, nebo rozepněte podprsenku, event.knoflík u kalhot :)

Boty:
Nezapomeňte ani na botky. Vysoké podpatky jsou pro tuto příležitost super (prosím absolutně čisté podrážky). Budeme fotit ale i bosky. Proto pozor na pěknou manikuru, pedikuru :-)

A důležité jsou i doplňky - korále, perly, výrazné naušnice, náramky ...
Pokud nic takového nevlastníte, v atelieru mám i nějaké oblečení a boty k zapůjčení. Přibalte také tělové mléko a před focením se s ním natřete.

Make-up:
Správný make-up je jednou z nejdůležitějších částí focení Boudoir, proto doporučuji make-up od vizážistky, která vlastní certifikát na FOTOMAKEUP.
Doporučuji vizážistku Silvii Radovou, s níž již několik let spolupracuji. Termín si domlouváte s ní osobně a líčení probíhá také v jejím salonu v Doubí. Kontakt na paní Radovou: 607 511 100
Nebo máte možnost líčení a účesu přímo v atelieru Kristýnou Riljákovou: 721 146 036

Ke skvělé vizáži patří samozřejmě také účes a návštěva kadeřníka je jen na vás. Vhodnější jsou volně rozpuštěné vlasy, se kterými máme více možností než s "drdolem" :)

Čas focení:
Termíny vypisuji vždy na webových stránkách. Boudoir se fotí především při denním světle, tedy nejlépe během dopoledne. Víkendové a odpolední termíny nejsou možné.

Podpora:
Kamarádky vítány (bohužel v době covidové je v atelieru přítomen co nejmenší počet osob, tedy prosím bez kamarádek) !!! Pokud se stydíte přijít sama, vezměte s sebou kamarádku, která vám jistě poradí v oblečení a občas i rozesměje. Máte chuť na šampíčko, nebo svou hudbu? I to je podpora...přibalte do kufru s sebou ;-)

Boudoir party:
Rozhodly jste se s kamarádkami do toho jít všechny? Pak vám budu věnovat celé dopoledne, vizážistka, případně kadeřnice budou přítomny v atelieru a ještě každá dostanete slevu ;-) Po domluvě od 3 focených osob.

Úprava fotografií:
V ceně úprav jsou pokročilejší retuše než např. u rodinného focení - kontrast, zabarvení, ořez, apod.stejně jako retuše pleti (pupínky, flíčky, drobné vrásky apod.) Rozsáhlé retuše jako např.úprava oblečení, zeštíhlování, odstraňování "druhé brady", přebarvování odrostů, opalování, měnění barvy laku na nehtech apod. jsou prací profesionálních grafiků, event.kadeřníků, manikérek ... nikoliv fotografa :)