VÁNOČNÍ FOCENÍ 2023

již máme odfocené

Ústí nad Orlicí

Určitě plánuji i vánoční focení na rok 2024 opět s novým nápadem, 
je třeba objednat se nejpozději v říjnu a focení bude probíhat v průběhu listopadu.
Sledujte mé soc.sítě aby vám termíny neutekly.

Přijďte si užít vánoční atmosféru do nově otevřeného fotoatelieru v Ústí nad Orlicí a odneste si krásné vzpomínky, vánoční dárky pro babičky ... nebo třeba smyslné fotografie pro partnera.


Letos vám nabídnu dvě scény. Při jednom focení můžeme zvládnout obě. 

Světlá scéna je vhodná pro celou rodinu i děti samotné. Věkem nejsme omezeni, avšak platí, že je lepší fotit s dětmi sedícími a staršími. Menší děti pouze v náručí rodičů.  Vítám však i páry, těhulky, brandové portréty...
A co takhle se odvázat a nechat si nafotit vánoční boudoir?

Tmavá scéna s medvídky je vhodná pro děti kteří samy sedí do cca 7mi let. Případně sourozenci. Na scénu se vejdou maximálně 4 děti najednou. Na této scéně fotíme pouze děti bez rodičů.


Oblečení:

Světlá scéna: Letošní scéna se ponese trochu na elegantním, glamour stylu, ale bude i koutek s postelí. Tedy hodí se cokoliv slavnostního, ale dokážu si představit i svetry a podkolenky, nebo pyžama :)

Pokud chcete mít slavnostní oblečení, pak se hodí i obuv s !čistou! podrážkou. Jinak můžeme fotit bosky (nefotíme v ponožkách ani punčocháčích, silonkách - pokud je chcete mít, pak je vhodné mít boty a pokud jeden, pak všichni). 

Barvy volte co nejjednodušší ... světlé, přírodní (hnědá, béžová, krémová), hodí se také dále bílá, černá (s tou to nepřehánět), červená, bordó, zlatá, zelená.

Nemusíte být všichni oblečeni v jedné barvě jako stejnokroji, klidně barvy, nebo různé odstíny jedné barvy  kombinujte.

Zvolíte-li hodinové focení, pak máme čas i na několik změn outfitů, využijte toho a zkuste vymyslet jednu slavnostní a jednu ležérní variantu. Můžeme vyfotit i nevánoční fotografie na bílém, černém nebo hnědém plátně ... doporučuji tedy další oblečení v těchto barvách. U půlhodinového focení doporučuji buď fotit pouze v jednom oblečení, nebo jen rychlé jednoduché převlékání.

Tmavá scéna: Scéna s medvídky je určena pouze pro děti. Scéna evokuje zimní ulici, proto se hodí vše na zimní procházku. 

Kabátky, ponča, svetry, vesty ... a hlavně doplňky jako šála, klobouky, kulichy, baretky, podkolenky, kšandy, beranice...

Na této scéně fotíme s botičkami ...  top jsou různé kozačky, traktory, ale hodí se i střevíčky, retro botky ... s !čistou! podrážkou.

Barvy můžete čerpat z minulého focení ... lepší jsou světlejší odstíny ...  přírodní (hnědá, béžová, krémová), hodí se také dále bílá, červená, bordó, zlatá, zelená. Nehodí se temné barvy jako tmavě modrá, černá ... scéna by tak byla příliš tmavá.

Na této scéně můžeme vyfotit i sourozence, doporučuji barvy kombinovat, nemusí být oba oblečení stejně :)

Nevhodné barvy oblečení jsou všechny syté - růžová, fialová, fosforové, Elsy a Spidermani :D Nejsou ani pěkné velké nápisy, značky, vzory (krom vánočních)

Pro ty, co by rádi schovaly určité partie doporučuji spíše volnější oblečení, než upnutá trika ... budeme se hodně hýbat, válet po posteli apod. 

U holčiček myslete na to, že u sukének v sedě foťák vidí kalhotky/plenky, stejně nejsou vhodné u malých dětí laclové sukně, kalhoty (laclíky v sedě lezou do pusinky)

Myslete také na doplňky, krásně vypadají různé podkolenky, čelenky, baretky, klobouky, bekovky, kšandy, motýlky, pro maminky k slavnostní garderobě šperky.

U dětí, které se budou fotit pouze v náručí rodičů (nesedící děti) nedávejte košile, šaty, svetry ... častěji bychom rovnali oblečení než fotili. Ideálně body, nebo oblečení na tělo apod.

Na konci stránky najdete oblečení, které vám mohu zapůjčit zdarma. 


BONUS PRO VÁS

Ve spolupráci s půjčovnou šatů 

FAMOUS ATELIER 

budou pro dámy v atelieru večerní šaty k zapůjčení a to zcela zdarma. V průběhu upřesním v jakých barvách a velikostech.


Další úžasná spolupráce a výhoda pro vás je se second handem

NAHOĎ VOHOZ

kde najdete nepřeberné množství oblečení a to vše k zapůjčení za poplatek 200,-
Obchod sídlí hned pod atelierem, je tedy pro vás velmi výhodné zapůjčit si oblečení a do atelieru přijít již přichystaní.


Líčení a úprava vlasů je třešničkou na dortu vašich fotografií proto vřele doporučuji služby vizážistky ať už na rodinné focení, nebo focení jen pro vás.

Už máte dárek pro partnera? Myslím, že smyslné snímky by ho pod stromečkem fakt překvapily ... a kdy jindy si je nechat nafotit, když ne teď? :) Pojďme do toho, přijďte si užít váš vánoční Boudoir.

V termínu 17-19.11. ve spolupráci s vizážistkou Veronikou Krátkou pro vás máme připravený víkend plný smyslného focení. Vizážistka vás navštíví pohodlně u vás doma (v případě že nemáte možnost, líčení by probíhalo v České Třebové) a užijete si den jen samy pro sebe. Ať už rodinné, portrétní, nebo smyslnější ... těšíme se moc.


A pokud byste rády využily služby vizážistky i na jiná focení než vánoční Boudoir, vřele doporučuji

 Karolínu Novotnou 

Objednávka termínu, rozsah vizáže a platba probíhají pak mezi zákazníkem a vizážistkou.


CENA

30 MIN FOCENÍ
2000,-
v ceně 5 foto v elektronické podobě a vánoční přání z vybraných fotografií
v ceně případné zapůjčení šatů

60 MIN FOCENÍ
3000,-
v ceně 10 foto v elektronické podobě a vánoční přání z vybraných fotografií
v ceně případné zapůjčení šatů 
možnost nafotit i snímky bez vánočního tématu


Oblečení k dispozici k zapůjčení zdarma

Uvedené velikosti jsou orientační, ale většinou sedí. U dětí udávám velikost uvedenou na cedulce, netuším, zda vašemu drobátku bude sedět. Prosím nespoléhejte jen na možnost oblečení u mě v atalieru. Může se stát, že váš vybraný kousek zákazník před vámi ušpiní, nebo vám nesedne. Máte-li zájem o zapůjčení stáhněte si fotku požadovaného oblečení do telefonu, abychom dlouho nehledali oblečení které máte na mysli. Neposílejte mi prosím dotazy k oblečení co si máte obléci. To je jen na vás a není v mých časových možnostech všechny tyto dotazy řešit.  Zde na stránkách najdete stejné informace, které vám řeknu i do telefonu :) Děkuji za pochopeníTetovačky!!! Mně osobně na fotce nevadí, ale bohužel neretušuji. Tedy pokud děti tetování mají, dejte jim dlouhý rukáv.

Prosím pokud víte, že se na focení nemůžete dostavit, prosím info smskou (!!! 732576896 !!!) co nejdříve.

Cena je 2000,-/3000,-  a lze platit v hotovosti (upřednostňuji), nebo platbou přes QR kod (nikoliv kartou) ihned po focení. V ceně je 5/10 foto,  každé další foto nad rámec balíčku 150,- a Vánoční pohlednice vše v elektronické podobě. A také případné zapůjčení oblečení.

Každý termín je pro jednu rodinu - myšleno max 4 sourozenci (nikoliv bratránci, babičky a sousedovic děti), pejsky , kočičky a další kámoše  také prosím nechte doma ;)

Váš termín je čas, kdy vcházíte do atelieru. Focení trvá 30/60min i s převlékáním. Při krátkém focení ideálně do atelieru už vcházejte oblečeni, nebo alespoň částečně upraveni. Máte-li zájem o zapůjčení šatů, nebo oblečení pro děti, pak do zapůjčeného oblečení se převlékáte až v atelieru.

Atelier se nachází v obchodním domě, tedy na chodbách bohužel není zázemí pro čekání. Nechoďte proto výrazně dříve. Čas, na který jste objednaní je čas, kdy vcházíte do atelieru. O víkendu a svátcích je hlavní vchod uzavřen, volejte na tel. 732 576 896, přijdu vám otevřít.

I když se to nezdá ... času máme dost :) Nebuďte nervozní, že něco nestihneme :) Hlavně v klidu, aby byly v klidu děti :)

Do týdne od focení vám budou zaslány náhledy na email a dodání hotových fotografií je 3 týdny od vašeho výběru (zamýšlíte-li s fotografie dále něco podniknout pod stromeček, volte proto dřívější termíny). Váš výběr zašlete prosím NEJPOZDĚJI do týdne od náhledů, v opačném případě nebude dodáno do Vánoc.

Adresa atelieru je Mírové náměstí 90, Ústí nad Orlicí, OD Mejdr druhé patro (bez výtahu)


Rádi byste si své fotografie nafotili sami? Není problém :)
Fotoatelier nabízím k pronájmu po celý průběh roku. Vánoční scéna je však již sklizena.


Moc všem letošním zákazníkům i zákazníčkům děkuji, vše  nám opět klaplo na jedničku :)