RODINNÉ FOCENÍ,DĚTI,TĚHU,VENEK

Volné termíny jsou vždy předem vypisovány :) Odpolední termíny pouze výjimečně po domluvě a dle možností atelieru. Víkendy nejsou možné.

Kde budeme fotit:

Atelier najdete zde.
Pro venkovní focení mám nějaká vhodná místečka v okolí Karlových Varů vyhlédnutá a volím dle omentální meteorologické situace a roční doby.
Venkovní focení není vhodné pro děti, které ještě samy nesedí, v tom případě se fotí pouze v náručí rodičů.

Koho budeme fotit:

Už při domlouvání termínu vás prosím o sdělení, kolik osob a jakého pohlaví budeme fotit. Dopředu si tak můžu případně připravit adekvátní rekvizity. 
Z důvodu přirozených snímků a vysoké obsazenosti volných termínů těhulkami a novorozeňátky je možné fotit rodiny a děti starší jednoho roku již jen venku. V atelieru fotíme již jen děti do 1ho roku, event.předem vyhlášené minifocení. 

Jak budeme fotit s dětmi:

S dětmi fotíme 30-60min. - déle to nemá moc smysl, protože rychle ztrácí zájem a po hodině už je těžké z nich vymámit přirozený úsměv. U starších dětí je někdy lepší, když si rodiče udělají pohodlí a s dětmi fotím sama - děti někdy tak lépe spolupracují. Ne se všemi dětmi je to samozřejmě možné. Někdy je naopak lepší, když rodiče stojí blízko mě, děti odvolávají a dělají "opičky" :) Vždy tak děti rozesmívejte co nejblíže u mě - pokud klečím, klekněte si také. Každý nejlépe znáte své děti a víte co na ně platí.
Dětem neříkejte sýr- nezískáme přirozenost. V atelieru je spousta drahých, nových a i nestabilních věcí. Já se starám o změnu rekvizit, světel apod. a vy hlídejte prosím své děti. Při poškození rekvizit, pláten a především světel dětmi požaduji finanční kompenzaci.
Nezapomeňte také na pamlsky/úplatky pro děti, které ale raději vytáhneme až v případě "nouze" :)

Co budeme fotit:

Mezi mými fotkami najdete spoustu různorodých fotografií, proto doporučuji udělat si malou představu, co vlastně od focení očekáváte. Přejete si raději světlé černobílé fotky, nebo přírodní tóny? Jakou barvu pozadí upřednostňujete? Variant je spousta, proto si nějaké inspirační fotografie můžete vyfotit na mobil a společně se rozhodneme pro nejlepší řešení. I když si uděláme nějaký plán, v průběhu focení se toto mění, ale je dobré mít nějakou představu.
Pokud si přejete nějaké tématické focení (narozeninové, kalendář apod.) je potřeba se předem domluvit.

Nebo naopak nechte vše na mně … udělám vše pro to, abyste byli spokojeni :)

Oblečení:

Doporučuji od všeho trochu. Nachystejte si více variant. K dispozici je více barev pozadí a každé barvě "sluší" také jiné oblečení. Doporučuji spíše něco jednoduššího. Spíše jednobarevné, než přehnané vzory. Vhodné je vzít alespoň jednu světlejší a jednu tmavší variantu oblečení. Přemýšlejte také nad barevným sladěním všech portrétovaných a snažte se vyvarovat značkových nápisů a log. Je pěkné mít na pár fotkách podobné oblečení, například džíny a bílé tílko/triko atp. Dětem sluší i hravé, barevné oblečení (puntíky, proužky). Obrázkové oblečení není vhodné.
Holčičkám nedávejte krátké sukýnky (zkuste je v sukýnce posadit a jakmile je vidět plenka, není vhodná :) ), případně k nim vezměte legíny. Budou nejspíše také sedět, nebo budou drženi v náručí. Pak je vidět plena!
Dámy nezapomeňte také na dvě barvy prádla - pod každou barevnou variantu oblečení.
Dětem před focením nedávejte dudlík. Pokud nosíte brýle a chcete se fotit bez brýlí, včas je sundejte (zamezíte tak otlakům).
Těhulky... i když své oblíbené džíny nedopnete, přesto vemte s sebou. Je škoda celou hodinu fotit v jedněch legínách! Přes bříško se hodí jakékoliv rozevláté halenky, rozepnuté košile, volné svetry, tílka .... těhotenské šaty mám k dispozici.
Košile pro rodiče moc nejsou vhodné, fotíme většinou akčně a v pohybu a košile se krčí, rozevírají … (to platí především při focení s malými dětmi kdy jsou drženi v náručí apod.)

Obuv:

Upřednostňuji jednodušší snímky, proto si osobně myslím, že bosé nohy vypadají na fotkách lépe (určitě nebudeme fotit v ponožkách). Pozor tedy na otlaky od těsných ponožek. Pokud chcete při fotografování botky mít, podrážky by měly být naprosto čisté.
Při focení glamour jsou ale naopak botky třeba na vysokém podpatku super.

Líčení:

Spolupracuji s vizážistkou, nabízím tedy možnost líčení přímo ve fotoatelieru před focením.

Nejdůležitější je však přijít na focení odpočinuti a v dobré náladě.
Pokud se tatínkům na focení nechce, zvažte, jestli je nutné je "trápit" po celou dobu focení, nebo jim dát raději propustku po pár společných fotkách :)