RUČNĚ MALOVANÁ FOTOGRAFICKÁ PLÁTNA


V následujících řádcích se dozvíte jaké materiály nabízím, jak s plátnem manipulovat a skladovat.
Plátna nevyrábím na objednávku. Prodávám pouze hotová plátna. Materiál

Nabízím vám 2 druhy. Původně jsem chtěla vybrat jeden nejlepší, ale z materiálů, které jsem měla možnost si osahat, jsem vybrala nakonec tyto dva. Oba mají svá pro a proti, proto jsem se rozhodla zachovat oba druhy a rozhodnutí, které je to pravé právě pro vás, nechat na vašem rozhodnutí. Cena je téměř srovnatelná.


Netkaná textilie je při používání velice lehký a poddajný materiál, který přitom velice dobře drží tvar. Tkanina je navíc ošetřena určitým druhem penetrace, aby byla pevnější, nemačkala se a byla o trochu více odolnější vlhkosti. Možnost šíře až 270cm.
Při kontaktu s vodou  nedojde k většímu znehodnocení barevné struktury, pokud je tekutina odstraněna hned.
Větší rozměry plátna váží do jednoho kila. Může být oboustranné, kdy je použita stejná barva avšak jiná textura.
Rozměr tohoto plátna může být až 265cm na šířku, vhodné tedy k zavěšení k ostatním papírovým plátnům na trny.
Nevýhodou může být znatelná struktura (může vytvářet na fotce moaré), proto je tento materiál vhodnější při focení na nižší clonu, nebo postavit fotografovaného dále od pozadí.


Bavlněné plátno jedná se o vysokogramážní plátno upravené pro náš účel použití.
Při šetrném zacházení se nemačká, velice pevný materiál s téměř neznatelnou strukturou.
 Vhodné tedy i pro focení novorozeňat, případně produktů, nebo focení na vysokou clonu.
Působí profesionálněji. Pevnější.
Nevýhodou může být váha plátna, která je odhadem 1kg/metr délky, tím pádem horší manipulace a vyžaduje přesnější zavěšení, aby se nekrabatilo.
Šíře plátna může být pouze 210cm avšak po domluvě lze dodat na širokém tubusu aby mohlo být zavěšené u ostatních papírových pláten na trnech. 
Při kontaktu s vodou dochází téměř okamžitě ke změně barevné struktury.

Z druhé strany je přírodní barva a textura plátna v barvě ivory. Lze také využít k focení. 

Obě jsou náchylná na vlhkost, proto při kontaktu s vodou doporučuji okamžitě odsát s co nejmenším tlakem papírovou rolí, nijak netřít a nechat volně uschnout. Pozor také na otěry obuví a nábytkem (čím tmavší a sytější, tím náchylnější). Pozor na sklady a přehyby.


Dodání a skladování

Plátna jsou dodávána na 210cm dlouhém tubusu zabalená ve folii, v případě širšího plátna na 270-300cm tubusu, který je možné případně seříznout na požadovanou délku.
Poštovné je 250,- v ČR
Při nešetrném skladování může dojít k nenávratnému skladu, proto doporučuji plátna skladovat pouze smotaná v rolích na nosném tubusu, nebo pevně smotaná (nežehlit!!!). Tubusy jsou dodávány v šířce kompatibilní s trny na fotografická pozadí, tedy lze trvale pověsit k ostatním papírovým pozadí. Možností je připevnění tubusu na fotografické stativy.


Faktura je samozřejmostí a v případě dotazů mě neváhejte kontaktovat na FB MACRAME PRO FOTOGRAFY, nebo na emailu BYNK@seznam.cz

Plátna není možné vyrobit na objednávku, prodávám vždy pouze ta, která mám již připravená k prodeji. 
Těším se i na nějaké ukázky, které se vám podaří nafotit.


Hotovo :)